Ndërlidhjet

KABUL


Policia e Afganistanit tha se persona të armatosur kanë sulmuar një automobil me civilë afganë që punonin për një bazë amerikane në lindje të vendit, duke vrarë 8 prej tyre. Dy punëtorë kishin arritur të shpëtonin.
Në një incident tjetër, trupat amerikane dhe afgane kanë vrarë një të dyshuar për prodhimin e bombave në provincën Khost.
XS
SM
MD
LG