Ndërlidhjet

RAMADI


Ushtria amerikane tha se ka vrarë një udhëheqës të lartë të Al Kaidës në Irak në qytetin Ramadi.
Ushtria tha se i vrari, identiteti i të cilit nuk u bë publik, besohet të ketë qenë përgjegjës financimin dhe furnizimin e luftëtarëve të huaj me armë, si dhe për prodhimin dhe distribuimin e video klipeve dhe propagandës tjetër.
Ndërkohë në Bagdad, të paktën 4 veta e humbën jetën nga shpërthimi i një automjeti, i cili për shënjestër kishte patrullën e policisë irakiane.
XS
SM
MD
LG