Ndërlidhjet

OTAWA


Kanadaja e ka futur në listën e organizatave terroriste partinë Hezb-i-Islami, e drejtuar nga ish kryeministri afgan Gulbuddin Hekmatyar. Ministria për Sigurinë Publike tha se Hezbi-i-Islami u është bashkangjitur Al-Kaidës dhe Talibanëve, dhe përpiqet të rrëzojë pushtetin e presidentit Hamid Kharzai.
XS
SM
MD
LG