Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e NATO-s kanë vrarë 38 militantë talibanë në dy fushata sulmesh të ndërmarra në Afganistan.
Zyrtarë të NATO-s njoftuan se sulmet janë zhvilluar në rajonet Zhari dhe Panjaui të Kandaharit. Ndërsa agjencitë afgane të lajmeve citojnë dëshimtarë që thonë se 90 civilë afganë janë vrarë gjatë kësaj fushate ajrore.
XS
SM
MD
LG