Ndërlidhjet

LOS ANGELES


Në tre ditët e shkuara, zjarri i madh në Kaliforni ka shkrumbuar më shumë se 16 mijë hektarë me pyje, dhe ka shkaktuar vdekjen e 4 zjarrfikësve.
Guvernatori i Kalifornisë, Arnold Schwarzenegger ka shpallur gjendje të jashtzakonshme, ndërsa janë ofruar 500.000 dollarë për shkaktarin e zjarrit, për të cilin autoritetet besojnë se është ndezur qëllimisht.
XS
SM
MD
LG