Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane vranë sot 17 kryengritës dhe arrestuan 3 të tjerë gjatë një operacioni në veri të Bagdadit. Sipas një deklarate të lëshuar për shtyp, dhuna ka ndodhur në Balad në veri të Bagdadit, ndërkohë që nuk raportohet për ushtarë të plagosur.
Në zhvillime të tjera, dy oficerë të policisë irakiane dhe një përkthyes i ushtrisë amerikane u vranë mbrëmë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG