Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov e ka mbështetur Serbinë në kërkesat e saj për ruajtjen e integritetit territorial, tha ministri i Jashtëm Vuk Drashkoviq pas takimit me shefin e diplomacisë së Rusisë në Moskë.
Drashkoviq tha se Lavrov ka theksuar se Rusia do të mbështesë kërkimin e zgjidhjes së kompromisit për Kosovën, e cila do të ishte e pranueshme për të dyja palët, dhe se Rusia nuk mund të mbështesë një zgjidhje të imponuar.
XS
SM
MD
LG