Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Kryeministri Agim Çeku dhe kryeadministratori i Kosovës, Joachim Ruecker sot takohen me zyrtarët e lartë të Sllovakisë. Para nisjes për në Bratisllavë, kryeminsitri Çeku tha se pret që Sllovakia ta mbështesë pavarësinë e Kosovës. Kjo vizitë bëhet me ftesën e ministrit të jashtëm të Sllovakisë.
XS
SM
MD
LG