Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli shprehu keqardhje për vrasjen e civilëve palestinezë në Rripin e Gazës.
Në deklaratën e përbashkët, kryeministri Ehud Olmert dhe ministri i Mbrojtjes Amir Peretz bënë thirrje për dërgimin e menjëhershëm të ndihmave humanitare dhe mjekësore për të plagosurit.
Nga sulmet e sotme izraelite në territoret palestineze u vranë 18 civilë, përfshirë gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG