Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush është zotuar të punojë me politikanët e Partisë Demokrate pas fitores së tyre në të dyja dhomat e Kongresit.
"Jam i hapur për çdo ide apo sugjerim që do të na ndihmonte t'i arrijmë synimet tona për t'i mundur terroristët dhe për të siguruar që qeveria demokratike e Irakut do të korrë sukses", tha Bush pas takimit me Nancy Pelosi, kryetaren e re të Dhomës së Përfaqësuesve.
XS
SM
MD
LG