Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë arritur në parim marrëveshjen për kushtet bilaterale të hyrjes së Moskës në Organizatën Botërore të Tregëtisë.
Zyrtarë të të dyja vendeve thanë se hollësitë finale do të duhej të saktësohen deri javën e ardhshme, kur pritet nënshkrimi i formal i marrëveshjes.
Presidenti amerikan George Bush dhe ai i Rusisë Vladimir Putin takohen javën e ardhshme në Hanoi të Vietnamit, në Samitin për Bashkëpunim Ekonomik të Paqësorit.
XS
SM
MD
LG