Ndërlidhjet

VJENË


Periudhën deri pas zgjedhjeve të 21 janarit, kur pritet të paraqesë propozimin për statusin, kryenegociatori ndërkombëtar për statusin e Kosovës Marti Ahtisari dhe ekipi i tij, do ta shfrytëzojnë për finalizimin e dokumentit.
Zëdhënsja e Ahtisarit Hua Jiang ripërsëriti se paraqitja e propozimit për statusin do të bëhet menjëherë pas zgjedhjeve parlamentare në Serbi.
XS
SM
MD
LG