Ndërlidhjet

MOSKË


Presidentët George Bush dhe Vladimir Putin do kenë sot një takim të shkurtër në aeroportin e Moskës, ku Bush planifikon të ndalet rrugës për në Azi.
Putin dhe Bush pritet të takohen gjatë fundjavës edhe në samitin e Azisë dhe Paqësorit në Vietnam, ku zytarët thonë se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara mund ta nënshkruajnë marrëveshjen dypalëshe për hyrjen e Rusisë në Organizatën Botërore të Tregtisë.
XS
SM
MD
LG