Ndërlidhjet

NJU JORK


Shtetet e Bashkuara kërkuan nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara që të shpejtojë punën në imponimin e sanksioneve kundër Iranit për shkak të refuzimit të Teheranit për të ndalur aktivitetet në pasurimin e uraniumit.
Nënsekretari i Shtetit Nicholas Burns tha se është koha që Rusia dhe Kina të gjejnë gjuhë të përbashkët me Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian për zabtimin e sanksioneve.
XS
SM
MD
LG