Ndërlidhjet

TIRANË


Tre të liruarit nga burgu ushtarak i Shteteve të Bashkuara në Guantanmo Bay të Kubës kanë arritur sot në Shqipëri. Qeveria e Shqipërisë njoftoi se një algjerian, një egjiptian dhe një uzbek, janë liruar pasi autoritetet amerikane konsideruan se ata nuk janë më "luftëtarë të armikut".
XS
SM
MD
LG