Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Partisë Reformiste Ora dhe anëtar i ekipit negociator, Veton Surroi, ka deklaruar se Kosova e pavarur duhet t'i marrë përsipër obligimet për shqiptarët e Luginës së Preshevës.
Pas një takimi me përfaqësuesit e shqiptarëve nga Lugina e Preshevës, Surroi tha se se tash është shumë me rëndësi të sigurohet që ata t'i shprehin interesat e tyre në rrugë demokratike.
XS
SM
MD
LG