Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja dhe Bashkimi Evropian do të kenë përgjegjësi në Kosovë edhe një kohë të gjatë pas përcaktimit të statusit të Kosovës, ka thënë sekretari i përgjithshëm i aleancës, Jaap De Hoop Scheffer. Ai tha se KFOR-i gjithmonë do të jetë në gjendje gatishmërie, dhe do të reagojë ndaj atyre që dëshirojnë të destabilizojnë situatën në Kosovë.
XS
SM
MD
LG