Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e fundit italiane sot u larguan nga Iraku, një ditë pasi kryeministri Nuri Al-Maliki tha se forcat irakiane do të jetnë të gatshme ta marrin përsipër sigurinë e vendit deri në qershor të vitit 2007.
Ndërkohë dhuna ka vazhduar në Bagdad dhe rrethinën e tij me përleshjen e trupave amerikane dhe irakiane me militantët, si dhe me të paktën dy shpërthime që lanë 6 të vrarë dhe mbi 30 të plagosur.
XS
SM
MD
LG