Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga përplasja e një kamioni në një stacion të autobusëve kanë humbur jetën së paku 20 vetë dhe janë plagosur afro 15 të tjerë, ka njoftuar policia e Irakut. Këta persona pritnin autobusin për të udhëtuar për në Bagdad. Kjo përplasje ndodhi sot në qytetin al-Wahada, 35 kilometra në jug të Bagdadit. Policia thotë se nuk duket se ky ishte një aksident, pasi kampioni nuk kishte ndonjë probelm të dukshëm mekanik.
XS
SM
MD
LG