Ndërlidhjet

PRISHTINË


Përfaqësues të lartë vendorë dhe ndërkombëtarë vlerësuan se shtyrja e statusit të Kosovës mund të ndodh vetëm nëse destabilizohet situata.
Këto komente ata i bënë gjatë qëndrimit të sotëm në Drenas. Kreu i UNMIK-ut Joakim Ryker tha me këtë rast se "zgjidhja e statusit të Kosovës patjetër duhet të zgjidhet sa më shpejtë te jetë e mundur".
Ai shtoi se kryenegociatori Martti Ahtisaari duhet ta paraqesë propozimin e tij në fund të muajit janar.
XS
SM
MD
LG