Ndërlidhjet

KANDAHAR


Pesë afganë dhe 2 qytetarë amerikanë u vranë sot pas shpërthimit të një bombe vetvrasëse pranë një kompanie amerikane të sigurimeve në qytetin jugor të Afganistanit Kandahar. Talibanët e kanë marrë përgjegjësinë për këtë sulm, i cili njëherësh është i gjashti në dhjetë ditët e fundit në provincën Kandahar.
XS
SM
MD
LG