Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia hapi hetime kriminale për vdekjen e Aleksandr Litvinenkos nga helmimi me substancë radioaktive.
Prokurorët gjithashtu hapën hetime kriminale për atë që e konsiderojnë përpjekje për vrasjen e biznesmenit rus Dmitry Kovtun, i cili u takua në Londër me Litvinenkon në ditën kur ish spiuni rus u sëmur. Kovtun gjithashtu ka shfaqur simptome helmimi me radioaktivitet. Avokati i tij mohoi raportet e mediave se gjendja e Kovtun është kritike, dhe tha se gjendja shëndetësore është e kënaqshme.
XS
SM
MD
LG