Ndërlidhjet

TIRANË


Këshilli i Evropës u shpreh i shqetësuar lidhur me klimën politike në Shqipëri dhe shtyrjen e reformave të domosdoshme para zgjedhjeve lokale të janarit. "Klima e varfër politike ka bërë që të ketë shtyrje të zbatimit të reformave, veçanarisht në fushën e ligjit për zgjedhjet dhe mediat, që janë të domosdoshme të përmbushen", thuhet në deklaratën e Komitetit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, të publikuar sot.
XS
SM
MD
LG