Ndërlidhjet

ATHINË


Greqia dhe Mali i Zi e nënshkruan protokollin formal për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike.
Marrëveshja e nënshkruar nga ministrat e Jashtëm, Dora Bakoyannis dhe Milan Roçen, e shtron rrugën për shkëmbimin e ambasadorëve. Dhjetë vende deri tash kanë hapur ambasada në Podgoricë.
XS
SM
MD
LG