Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministria e Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara do të kërkoj nga Shtëpia e Bardhë rreth 100 miliardë dollarë shtesë për shpenzimet e luftës në Irak dhe Afganistan, bënë të ditur agjencia Asocciated Press.
Strategët ushtarak kanë hartuar këtë propozim në kohën kur presidenti Bush planifikon strategji të re në Irak, duke përfshirë edhe dërgimin e trupave shtesë.
Lufta në Irak deri tash Shteteve të Bashkuara u ka kushtuar 350 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG