Ndërlidhjet

KABUL


Një bombë vetvrasëse ka shpërthyer sot në Kabul, ndërsa cak e kishte shtëpinë e një ligjëvënësi afganë. Pasha Kan Zadran tha se çdo kush që ka qëndrim kundër terrorizmit në Afganistan rrezikon të jetë cak i sulmeve.
"Secili që ka qëndrim kundër terroristëve, bëhet cak i sulmeve të tyre, sepse ata duan t'i ri-themelojnë bazat e tyre në Afganistan dhe t'i fillojnë aksionet sërish. Ata duan ta bëjnë këtë vend edhe një herë hapësirë të sigurtë për Al-Kaidën dhe terroristët", tha Zadran.
XS
SM
MD
LG