Ndërlidhjet

XHAKARTA


Të paktën 80 veta e humbën jetën dhe rreth 800 mijë i braktisën shtëpitë nga përmbytjet në ujdhesën Sumatra të Indonezisë.
Zyrtarët thanë se bilanci i viktimave mund të rritet pasi ekipet e shpëtimit ende nuk kanë arritur te të gjitha zonat e goditura.
XS
SM
MD
LG