Ndërlidhjet

GAZA


Jordani do të jetë mikpritës i bisedimeve ndërmjet presidentit të Autoritetit Palestinez Mahmud Abbas dhe kryeministrit Ismail Haniyah.
Zëdhënësi i qeverisë së Hamasit, Ghazi Hamad, tha se Haniyah e ka pranuar ftesën e Mbretit Abdullah për të marrë pjesë në bisedimet në Amman.
Zyrtarët palestinezë konfirmuan se Abbas sot mbërriti në Jordan, por nuk është bërë e qartë kur mund të fillojnë bisedimet.
XS
SM
MD
LG