Ndërlidhjet

MOGADISHU


Kryeministri i Somalisë, Ali Mohammed Gedi tha se trupat e qeverive, të Etiopisë dhe Somalisë i kanë rimarrë nën kontroll disa pjesë të kryeqytetit Mogadishu.
Më herët Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, dështoi në arritjen e marrëveshjes për nxjerrjen e një rezolute, që bënë thirrje për ndaljen e luftimeve në Somali.
XS
SM
MD
LG