Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë irakianë njoftuan për së paku 30 veta të vrarë dhe më shumë të plagosur pas disa shpërthimeve të sotme në Irak.
Nga sulmi në tregun e qytetit Kufa në jug të Irakut që konsiderohet vend i shenjtë për shiitët në Irak u vranë 15 dhe disa të tjerë janë plagosur. Ndërsa në tri sulmet me automjete bombë në Bagdad janë vrarë 15 dhe rreth 25 janë plagosur.
XS
SM
MD
LG