Ndërlidhjet

HAVANË


Qeveria e Kubës njoftoi se do të rifillojë kontaktet me 8 vende te Bashkimit Evropian.
Minsitri i jashëtm Felipe Perez Roque tha se vendimi është marrë pasi Komisioni Evropian u ka rekomanduar vendeve anëtare që të mos i ftojnë në ambasadat e tyre në festat kombëtare disidentët kubanezë.
Këto vende janë Franca, Gjermania, Britania e Madhe, Italia, Austria, Greqia, Portugalia dhe Suedia.
XS
SM
MD
LG