Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria dhe Shtetet e Bashkuara kanë përfunduar ushtrimet tremujore ushtarake mbi projektet e infrastrukturës ushtarake dhe civile, njofton Ministria shqiptare e Mbrojtjes.
Ushtrimet kishin filluar në 15 tetor. Shqipëria shpreson që t'i bashkohet NATO-së, një ambicie që Uashintgoni thotë se e përkrah.
XS
SM
MD
LG