Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kondoliza Rice do të paraqitet para Senatit amerikan ku sot dhe nesër do të përballet me pyetjet e Komitetit për Marrëdhenie të Jashtme, para se të marrë konfirmimin si sekretare amerikane e shtetit.
Ajo ka të ngjarë se do të përballet me pyetje të ashpra nga demokratët mbi Irakun dhe rolin e saj si këshilltare kombëtare e sigurisë.
Presidenti Bush ka nominuar Rice, sekretare amerikane e shtetit, post qe deri tash e mbante Colin Poëell.
XS
SM
MD
LG