Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush, ka vlerësuar "mirësinë dhe shpirtin e ndihmës" të myslimanëve në mesazhin me rastin e kurban Bajramit. "Sakrifica e profetit Ibrahim dhe shërbimi i tij ndaj zotit" na mësojnë rëndësinë e përkushtimit dhe na nxisin të shpërndajmë ngado bekimin e zotit, thuhet në mesazh.
Bush ka theksuar se derisa myslimano-amerikanët festojnë Bajramin kjo ditë shërben për t'i kujtuar Amerikës kontributin e tyre në trashëgiminë kulturore dhe fetare të vendit.
XS
SM
MD
LG