Ndërlidhjet

LONDËR


Fondacioni i udhëhequr nga multimiliarderi Bill Gates, themelues dhe president i Microsoft-it, shpalli se do të dhurojë 750 milionë dollarë për vaksinimin e fëmijëve në 75 vende të botës.
Fondacioni Bill dhe Melinda Gates tha se paratë do të shkojnë në Qendrën për Vaksinim në Gjenevë, partnere e Organizatës Botërore të Shëndetësisë.
XS
SM
MD
LG