Ndërlidhjet

ANKARA


Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abaz tha se është arritur progres në bisedimet për paqen me Izraelin. Këtë koment ai e bëri pas takimit në Ankara me presidentin e Turqisë, Ahmed Nexhet Sezer, i cili premtoi rritjen e mbështetjes së vendit të tij për procesin paqësor në Lindjen e Mesme dhe krijimin e shtetit të Palestinës.
XS
SM
MD
LG