Ndërlidhjet

TEHERAN


Bisedimet mes Iranit dhe Bashkimit Evropian kanë hyrë në fazën më të rëndësishme, ka deklaruar shefi i programeve bërthmore të Iranit. Ai ka shtuar se shpreson që Britania, Franca dhe Gjermania do të sqarojnë vërejtjet e tyre gjatë bisedimeve të kësaj jave që fillojnë nesër në Gjenevë.
Lidhur me këto zhvillime shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana, ka përsëritur se qasja diplomatike është zgjidhja më e mirë për zgjidhjen e krizës mbi programet bërthamore të Iranit.
XS
SM
MD
LG