Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan theksoi nevojën e vazhdimit të dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Këtë deklaratë ai e bëri gjatë takimit me ministrin e jashtëm të Unionit Serbi- Mal i Zi, Vuk Drashkoviq, në Nju Jork. Ai gjithashtu tha se para hapjes së diskutimeve për statusin final të Kosovës, Këshilli i Sigurimit do të vlerësojë përparimet e arritura në përmbushjen e standardeve.
XS
SM
MD
LG