Ndërlidhjet

GAZË


Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas takoi sot përfaqësuesit e grupit Hamas, për t'i bindur që të respektojnë armëpushimin me Izraelin. Zyrtarët palestinezë dhe izraelitë thanë se 56 të dëbuar që nga viti 2002, do të mund të kthehen në Bregun Perendimor. Ditë më parë palestinezët dhe Izraeli u pajtuan që të ringjallin bisedimet për paqe. Izraeli premtoi lirimin e disa qindra të burgosurve palestinezë.
XS
SM
MD
LG