Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria e Izraelit e miratoi listën me emrat e 500 palestinezëve, të cilët së shpejti do të lirohen nga burgjet izraelite.
Ndërkohë, grupet militante palestineze Hamas dhe Jihadi Islamik lëshuan deklarata, ku njoftuan se do t'i përmbahen armëpushimit të përkohshëm me Izraelin.
Deklaratat u shpallën pas bisedimeve me presidentin e Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas.
XS
SM
MD
LG