Ndërlidhjet

TEHERAN


Së paku 270 persona vdiqën dhe qindra të tjerë u lënduan nga tërmeti që goditi pjesën juglindore të Iranit, sot në mëngjes. Tërmeti besohet se shkaktoi dëme të mëdha, sidomos në zonat rurale. Turqia, si vend fqinjë dhe shpeshë i goditur nga tërmetet, ofroi ndihmën e saj. Mirëpo, zyra e kryeministrit, Erdogan tha se diplomatët iranianë nuk e pranuan ndihmën.
XS
SM
MD
LG