Ndërlidhjet

TEHERAN


Në Iran po vazhdojnë përpjekjet për ti ndihmuar të goditurit nga tërmeti në provincën Kerman. Është raportuar se shumë persona që e mbijetuan këtë tërmet e kaluan natën nën tenda ose nën qiellin e hapur. Nga ky tërmet kanë vdekur së paku 420 vetë dhe më se 1000 janë lënduar, kanë raportuar mediat.
XS
SM
MD
LG