Ndërlidhjet

PARIS


Ministri francez i Financave Herve Gaymard sot dha dorëheqje pas kritikave të ashpra në opinion se kishte shfrytëzuar fondet publike për të marrë me qira një apartament luksoz.
Vendimi vijoi disa orë pasi Gaymard u paraqit në televizionin kombëtar për t'i shpjeguar shkaqet, të cilat atë, bashkëshorten dhe 8 fëmijët, i kishin shtyrë të vendosen në një apartament me qira prej 14 mijë euro në muaj, të cilën e paguante shteti.
XS
SM
MD
LG