Ndërlidhjet

BEOGRAD


"I kërkuari i Hagës, gjenerali i serbëve të Bosnjes, Ratko Mlladiq nuk është në Serbi" tha sot, ministri i drejtësisë i Serbisë, Zoran Stojkoviq. Sipas tij, i kërkuari tjetër, Radovan Karaxhiq me siguri ndodhet në Bosnje. Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian kanë kërcënuar me sanksione Serbinë, nëse nuk dorëzon në Hagë, të dyshuarit për krime të luftës.
XS
SM
MD
LG