Ndërlidhjet

MULTAN


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharaf bëri thirrje për luftimin e ekstremistëve islamikë dhe parandalimin e përdorimit të xhamive dhe shkollave fetare për përhapjen e urrejtjes. "Eleminimi i ekstremizmit është jetik për shndrrimin e Pakistanit në shtet të përparuar" tha Musharaf.
XS
SM
MD
LG