Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 115 persona u vranë dhe rreth 130 u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë në jug të Bagdadit. Sipas zyrtarëve ky numër mund të rritet. Shumica e viktimave ishin irakianë, të cilët kërkonin punë para një qendre mjekësore. Policia tha se disa persona janë arrestuar në lidhje me sulmin, që është më i madhi brenda një viti në Irak.
XS
SM
MD
LG