Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ambasadori i Sirisë në Shtetet e Bashkuara tha se pret që trupat siriane të largohen nga Libani deri në maj të këtij viti.
Ambasadori Imad Moustapha i bëri këto komente në televizionin amerikan CNN pasi presidenti George Bush të martën kërkoi që forcat siriane ushtarake dhe të kundërzbulimit të largohen nga Libani para zgjedhjeve parlamentare në klëtë vend, që do të mbahen në muajin maj.
XS
SM
MD
LG