Ndërlidhjet

MADRID


Në mbarë Spanjën sot në mëngjes u shënua njëvjetori i sulmeve me bomba kundër trenave në Madrid me ç'rast u vranë 191 njerëz dhe u plagosën më se 2 mijë vetë. Mbreti i Spanjës, Huan Karlos, mbretëresha Sofia, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan dhe shumë mysafirë të tjerë të lartë mbajtën pesë minuta heshtje në një arenë përkujtuese për viktimat e sulmeve të 11 marsit të vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG