Ndërlidhjet

MANILA


Ministria e Jashtme e Filipineve tha se grupi militant irakien, e ka shtyrë për kohë të pacaktuar lirimin e një filipinasi, të cilin e mban prej 1 nëntorit.
Rrëmbyesit e Roberto Tarongoy më parë thanë se do ta vrasin deri në 11 mars. Ai dhe një bashkëpunëtor i tij amerikan u rrëmbyen në nëntor. fati i amerikanit nuk dihet.
XS
SM
MD
LG