Ndërlidhjet

BANJA LLUKA


I dërguari i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnjë-Hercegovinë, Paddy Ashdown ka kërkuar nga Rusia të hetojë akuzat se shumë nga të akuzuarit serbë të Bosnjës nga Gjykata e Hagës fshihen dhe mbrohen nga Moska.
Ambasadori rus në Bosnjë ka thënë për mediat boshnjake se informacionet e mediave ndërkombëtare duken të besueshme, por hodhi poshtë mundësinë se Moska zyrtare ka informacione për këtë çështje.
XS
SM
MD
LG